
Leczenie ortodontyczne klasy II niewymagające współpracy pacjenta z zastosowaniem tymczasowego zakotwienia szkieletowego
CV wykładowców
Profesor Moschos A. Papadopoulos obecnie pełni funkcję profesora, kierownika i dyrektora naukowego na Wydziale Ortodoncji Szkoły Stomatologii Arystotelesa w Salonikach w Grecji. Jest również profesorem wizytującym na Uniwersytecie Wiedeńskim w Austrii oraz na Uniwersytetach w Mesynie i Neapolu we Włoszech. Był założycielem i pełnił funkcję pierwszego Prezesa Bałkańskiego Stowarzyszenia Specjalistów Ortodontycznych oraz Prezesa Towarzystwa Ortodontycznego Północnej Grecji.
Prof. Papadopoulos jest redaktorem honorowym „Hellenic Orthodontic Review”, był redaktorem „World Journal of Orthodontics” i jest członkiem Rady Redakcyjnej 19 recenzowanych czasopism oraz recenzentem 47 czasopism ortodontycznych, stomatologicznych i medycznych. Jest również aktywnym członkiem ponad 22 krajowych i międzynarodowych towarzystw, federacji i związków.
Prof. Papadopoulos otrzymał kilka nagród i wyróżnień, takich jak „Joseph E. Johnson Clinical Award” (kliniczna nagroda) i „Turpin Award for Evidence-Based Research” (Nagroda Turpin za badania oparte na dowodach) od Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów, „Regional Award of Merit” (Regionalna nagroda za zasługi) od Światowej Federacji Ortodonci, „Special Achievement Award” (Nagroda za szczególne osiągnięcia) od Bałkańskiego Stowarzyszenia Specjalistów Ortodontów, „Align Research Award” (nagroda Badawcza) od Align Technology oraz „Award of Excellence in Teaching on International Level” (Nagroda za doskonałość w nauczaniu na poziomie międzynarodowym) (dwukrotnie) od Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach.
Obecnie główne zainteresowania kliniczne i badawcze prof. Papadopoulosa obejmują tematykę „leczenie ortodontyczne nie wymagające współpracy pacjenta”, „tymczasowe zakotwienia szkieletowe w ortodoncji” oraz „ortodoncja oparta na dowodach naukowych”.
Prof. Papadopoulos napisał między innymi książki „Leczenie ortodontyczne pacjenta z klasą II nie wymagające współpracy pacjenta", „Zakotwienie szkieletowe w leczeniu ortodontycznym wad zgryzu klasy II" oraz "Rozszczep wargi i podniebienia: diagnostyka i leczenie". Opublikował ponad 235 publikacji naukowych i przeprowadził ponad 400 wykładów, kursów na całym świecie.
Program kursu
Leczenie ortodontyczne wad zgryzu klasy II z zastosowaniem konwencjonalnych metod dystalizacji zębów trzonowych szczęki, może być bardzo trudne, zwłaszcza u pacjentów słabo współpracujących. W takich przypadkach można zastosować podejście niewymagające zaangażowania pacjenta, jednak z wieloma niepożądanymi efektami ubocznymi, takimi jak utrata tylnego zakotwienia w postaci dystalnego przechylenia zębów trzonowych, a także mezjalnego przemieszczenia i wychylenia zębów przednich. Wszystkie te efekty niepożądane znacznie zmniejszają skuteczność kliniczną.
Tymczasowe zakotwienie szkieletowe może być skutecznie stosowane w celu wzmocnienia zakotwienia oraz, jeśli jest właściwie stosowane, w celu zrównoważenia niedociągnięć.
Prof. Papadopoulos omówi podstawowe zasady dystalizacji trzonowców szczęki niewymagające współpracy pacjenta i uzasadni stosowania miniimplantów do kompleksowego leczenia wad zgryzu klasy II na kilku przykładach klinicznych.
Podczas pierwszej, teoretycznej części kursu wykładowca skupi się na zaawansowanym aparacie do dystalizacji zębów trzonowych (Adwanced Molar Distalization Appliance) i miniśrubie, wspierającej dystalizację. System ten wykorzystuje zakotwienie szkieletowe nie tylko do dystalizacji zębów trzonowych szczęki, ale także do retrakcji zębów przednich, zapewniając w ten sposób kompletne i kompleksowe leczenie ortodontyczne pacjentów z wadą zgryzu klasy II.
Ta metoda leczenia jest uważana za wysoce skuteczną i przewidywalną, nie wymagającą dużej współpracy pacjenta, bez ekstrakcji, łatwą i początkowo całkowicie niewidoczną.
Rozważania biomechaniczne, zastosowanie kliniczne, skuteczność, zalety i potencjalne powikłania prezentowanego podejścia terapeutycznego zostaną szczegółowo omówione w pierwszej części kursu.
W drugiej części kursu, podczas zajęć praktycznych uczestnicy będą uczyć się ćwicząc na modelach:
- jak skutecznie zaplanować i umieścić miniimplant w przedniej części podniebienia,
- jak dopasować prefabrykowane elementy aparatu do dystalizacji zębów trzonowych,
- jak umieścić aparat na podniebieniu,
a co za tym idzie
- jak skutecznie stosować aparat dystalizujący zęby trzonowe w leczeniu pacjentów z wadą zgryzu II klasy.
Wymagane narzędzia:
· Kleszcze Mosquito wygięte |
000-732-00 |
· Kleszcze uniwersalne Weingart |
003-120-00 |
· Kleszcze trójpalczaste Aderer Medium 13 cm |
003-200-00 |
· Kleszcze Universal |
003-290-00 |
· Kleszcze Adams Medium 12 cm do drutu twardego |
003-515-00 |
· Kleszcze do cięcia Maxi |
004-266-00 |
· sonda stomatologiczna, pisak niezmywalny czarny albo czerwony |
Opłaty
Ceny:
3250 zł – przy wpłacie do 17 września 2023 r. |
3450 zł – przy wpłacie po 17 września 2023 r. |
Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, ćwiczenia praktyczne i materiały do ćwiczeń praktycznych, serwis kawowy pierwszego i drugiego dnia kursu oraz lunch pierwszego dnia kursu.
Uwaga! Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.
Przedpłaty w wysokości 100% odpłatności za kurs należy kierować na numer konta firmy POLKARD:
32 1160 2202 0000 0000 6193 7347
Informacje dodatkowe
Zapewniamy:
punkty edukacyjne: 9
atrakcyjne ceny na zakup materiałów ortodontycznych podczas kursu
Rozpoczęcie i zakończenie kursu:
rozpoczęcie zajęć pierwszego dnia o godzinie 9.00, zakończenie kursu drugiego dnia:
I grupa: o godzinie 12.00.
II grupa o godzinie 16.00.
Miejsce kursu
Millennium Plaza
Centrum Konferencyjne GOLDEN FLOOR PLAZA
Al. Jerozolimskie 123 A
02-017 Warszawa
piętro 26, sala A
Rekomendowane miejsca zakwaterowania:
Hotel Sobieski****:
Plac Zawiszy 1
02-025 WARSZAWA
Tel: +48 22 579 10 00
e-mail: reservation.sobieski.warsaw@radissonblu.com
Odległość od miejsca kursu: 160 m
Hotel Campanile***:
ul. Towarowa 2
00-811 WARSZAWA
Tel: +48 22 582 72 00
e-mail: reservation.warsaw@campanile.com
Odległość od miejsca kursu: 260 m
Hotel Golden Tulip****:
ul. Towarowa 2
00-811 WARSZAWA
Tel: +48 22 582 75 00
e-mail: reservations@goldentulipwarsawcentre.com
Odległość od miejsca kursu: 260 m
Hotel Hilton Warsaw City****:
Ul. Grzybowska 63
00-844 Warszawa
Tel: + 48 22 356 55 54
E-mail: reservation.warsaw@hilton.com
Odległość od miejsca kursu: 1.6 km
Ibis Warszawa Reduta****:
ul. Bitwy Warszawskiej 16
02-366 WARSZAWA
Tel: +48 22 572 25 00
e-mail: H7125@ACCOR.COM
Odległość od miejsca kursu: 2,3 km
Uczestnicy kursu rezerwują i opłacają noclegi w powyższych hotelach indywidualnie.
Regulamin
- Jak zgłaszać udział w kursie?
Należy wysłać czytelnie wypełnioną kartę zgłoszeniową. Umożliwi to prawidłowe wystawienie faktury za kurs oraz wypisanie zaświadczenia i dyplomu. Przyjmujemy przedpłaty w wysokości 100% odpłatności za udział w naszych wydarzeniach. Prosimy o przestrzeganie terminów dokonywania przedpłat podanych na stronie internetowej www.kursy.polkard.pl.
Jeżeli dokonacie Państwo wpłaty i nie wyślecie karty zgłoszenia lub innych danych niezbędnych do wystawienia faktury, Wasza wpłata w ciągu 10-ciu dni zostanie zwrócona.
- Co decyduje o zakwalifikowaniu na kurs?
Nadesłanie karty zgłoszenia i dokonanie wpłaty, a następnie przesłanie dowodu dokonania wpłaty. Wniesienie opłaty za kurs oraz pozostałe formy kształcenia oznacza akceptację regulaminu.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Wpłata powinna być dokonana najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie będzie możliwość zapisania się z listy rezerwowej.
Firma Polkard, w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji, zastrzega sobie prawo do odwołania kursu nie później niż 3 tygodnie przed ich rozpoczęciem. O odwołaniu organizator bezzwłocznie informuje osoby zapisane i zwraca wpłacone środki osobom za udział w ww. wydarzeniach, które takiej wpłaty dokonały. W przypadku odwołania kursu Organizator nie ponosi kosztów noclegu bądź dokonanej przez Uczestnika rezerwacji hotelu.
- Jak zamawiać narzędzia (w przypadku kursów praktycznych)?
Zamówienia można dokonać:
- • telefonicznie: (89) 541 83 83 wew. 115 lub 121
- • mailowo: polkard@polkard.pl
- • poprzez sklep internetowy: www.sklep.polkard.pl
Aby zamówić narzędzia wystarczy podać numer katalogowy produktu, ilość sztuk oraz wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury.
Rabaty na narzędzia kursowe: pojedynczo - 20%, zestaw - 25%
Całkowite zrealizowanie zamówienia będzie możliwe, gdy wpłynie ono do firmy POLKARD najpóźniej miesiąc przed kursem.
- Kursy przeznaczone są:
Dla absolwentów studiów stomatologicznych, lekarzy stomatologów, chirurgów szczękowych oraz pokrewnych specjalizacji.
- Rezygnacja z kursu:
Na 30-15 dni przed ich rozpoczęciem zwracamy 50% opłaty kursowej. 14 dni przed ww. wydarzeniami, nie zwracamy wpłat!
- W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
Mariola Szanter
tel. (89) 541 83 83 (pn. - pt. w godz. 8.00 - 16.00)
e-mail: polkard@polkard.pl
- Zakwaterowanie:
Ceny kursów nie uwzględniają kosztu zakwaterowania.