Kursy i seminaria dla lekarzy ortodontów na rok 2015

Szanowni Państwo!

Wzorem lat ubiegłych przedstawiamy nasz program kursów na 2015 rok.

Zawiera on kursy o sprawdzonej przez lata tematyce.

Kursy prowadzić będą: profesor Milan Kamínek, doktor Marie Štefková, doktor Mariusz Wilk, doktor Joanna Jabłońska-Zrobek.

Za udział w kursach przyznawane będą punkty edukacyjne.

Zapraszamy!!!
Zarząd Polkard

Wykładowcy:

Dr n. med. Joanna Jabłońska-Zrobek

Dr n. med. Joanna Jabłońska-Zrobek od 2000 roku jest pracownikiem Zakładu Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie w 2004 roku obroniła tezy pracy doktorskiej. W 2007 zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji. Jest autorką wielu publikacji z dziedziny ortodoncji. Uczestniczka wielu zjazdów i szkoleń naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Dr Mariusz Wilk

Dr Mariusz Wilk ukończył studia stomatologiczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu P.J. Safarika w Koszycach, pracę zawodową rozpoczął i kontynuuje do dziś w Łodzi. Specjalista ortodoncji, wieloletni przewodniczący koła łódzkiego oraz członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, również członek kilku zagranicznych towarzystw ortodontycznych. Były pracownik dydaktyczny w Zakładzie Ortodoncji Akademii Medycznej w Łodzi, egzaminator państwowego praktycznego egzaminu specjalizacyjnego z ortodoncji, obecnie właściciel niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej „Orto” – specjalistycznej poradni ortodoncji w Łodzi. Autor kilkudziesięciu edycji szkoleń dla ortodontów, stomatologów ogólnie praktykujących, asystentek stomatologicznych, ortodontycznych i techników dentystycznych. Autor publikacji oraz wielu wystąpień kongresowych w Polsce i za granicą. Tłumacz licznych kursów dla lekarzy ortodontów.

Prof. Milan Kamínek

Prof. Milan Kamínek ukończył studia stomatologiczne na Uniwersytecie w Ołomuńcu w Republice Czeskiej  w 1961 roku. Pracę zawodową rozpoczął jako asystent w Zakładzie Ortodoncji na Uniwersytecie w Ołomuńcu. Specjalista w zakresie ortodoncji i profesor (od 1989).Studiował w Danii, na ortodontycznych wydziałach w Kopenhadze i Aarhus w roku 1968 i 1969. Po jego powrocie Wydział Ortodontyczny w Ołomuńcu został pierwszym w krajach byłego bloku wschodniego używającym systematycznego leczenia aparatami stałymi Multiband (od 1969). Zmienił system kształcenia podyplomowego w Czechach. Dentyści w specjalizacji ortodoncji od tej pory musieli pracować 3 lata w pełnym wymiarze godzin na uniwersyteckich oddziałach ortodontycznych. Prof. Kamínek wykonuje, głównie wraz z dr. Štefkovą wiele kursów dla ortodontów w Polsce. Były prezes Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego i organizator Kongresu EOS w 2003 r., pierwszego w krajach byłego bloku wschodniego.


Dr Marie Štefková

Dr Marie Štefková  ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu w 1965 roku. Specjalizację z ortodoncji uzyskała w roku 1978, a w roku 1989 otrzymała naukowy stopień CSC. Pracuje zarówno w praktyce klinicznej jak i przy kształceniu studentów i absolwentów. Współautorka kilku podręczników, bierze czynny udział w warsztatach i kongresach w Republice Czeskiej i za granicą. Dr.Štefková jest członkiem Towarzystwa Ortodontycznego Czeskiej Republiki, European Orthodontic Society i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego od 2000 roku. Wykłady w Polsce prowadzi od roku 1992, występując w wielu kursach, głównie z prof Kamínkiem. Osobiście prowadzi kilka praktycznych kursów dla lekarzy, jak i dla asystentów ortodontycznych i techników dentystycznych.


Do pobrania:

Tabela kursów:
pobierz .pdf

        

Karta zgłoszenia:
pobierz .doc

        

Informator (wersja do druku):
pobierz .pdf

Informacje dodatkowe:

1. Jak zgłaszać udział w kursie i seminarium?

Należy wysłać czytelnie wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz z numerem prawa wykonywania zawodu. Umożliwi to prawidłowe wystawienie faktury za kurs/seminarium oraz wypisanie zaświadczenia i dyplomu. Przyjmujemy przedpłaty w wysokości 100% odpłatności za kurs. Prosimy o przestrzeganie terminów dokonywania przedpłat podanych w tabeli zawierającej wykaz kursów i seminariów.

Jeżeli dokonacie Państwo wpłaty i nie wyślecie karty zgłoszenia lub innych danych niezbędnych do wystawienia faktury, Wasza wpłata w ciągu 7-miu dni zostanie zwrócona.

2. Co decyduje o zakwalifikowaniu na kurs/seminarium?

Nadesłanie:  karty zgłoszenia j.w., ksero dowodu dokonania przedpłaty.

W przypadku, gdy ilość chętnych na kurs/seminarium przekroczy ilość miejsc, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność, w jakiej wpłynęła karta zgłoszenia na dany kurs.

Firma Polkard zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. O odwołaniu kursu organizator bezzwłocznie informuje osoby zapisane i zwraca wpłacone środki osobom, które takiej wpłaty dokonały.

3. Jak zamawiać narzędzia?

Aby je zamówić wystarczy na druku zamówienia (można pobrać z naszej strony  www.polkard.pl) wpisać numer katalogowy oraz ilość sztuk, a następnie przesłać drogą elektroniczną (polkard@polkard.pl) bądź faxem (89) 541 83 83 wew. 112. Na zamówieniu powinny być także wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury.

Rabaty na narzędzia kursowe: pojedynczo - 15%, zestaw - 20%
Inne formy zamówienia: (89) 541 83 83 wew. 115 lub 121, www.sklep.polkard.pl
Całkowite zrealizowanie zamówienia będzie możliwe, gdy wpłynie ono do firmy POLKARD najpóźniej miesiąc przed kursem/seminarium.

4. Kursy i seminaria przeznaczone są:

Dla absolwentów studiów stomatologicznych, lekarzy stomatologów, chirurgów szczękowych oraz pokrewnych specjalizacji.

5. Rezygnacja z kursu:

30 dni przed jego rozpoczęciem zwracamy 50% przedpłaty.14 dni przed kursem, nie zwracamy przedpłat!!!

6. Kontakt:

Mariola Szanter
tel. (89) 541 83 83 (pn. – pt. w godz. 8.00 – 16.00)
e-mail: polkard@polkard.pl

7. Zakwaterowanie:

Ceny kursów/seminariów nie uwzględniają kosztu zakwaterowania.

————

Hotel Holiday Inn:
ul. Piotrkowska 229/231
90-456 Łódź
Tel: +48 42 208 2000
Fax: +48 42 208 2002
e-mail: info@remove-this.hilodz.com

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem - 230 zł / doba
Pokój dwuosobowy ze śniadaniem - 250 zł / doba
Koszt jednego miejsca parkingowego - 20 zł / doba

Ceny specjalne tylko dla uczestników kursów firmy Polkard!

Uczestnicy kursu rezerwują i opłacają noclegi w Hotelu Holiday Inn indywidualnie.
Rezerwacja powinna nastąpić najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie hotel nie gwarantuje miejsc.

W cenie pokoju: możliwość korzystania z sauny, siłowni, codziennej prasy, wi-fi.

Uwaga: Dokonując rezerwacji w hotelach należy powołać się na firmę Polkard.

————

Przystań Hotel & SPA
ul. Żeglarska 4
10-160 Olsztyn
Tel: +48 89 651 9000
e-mail: rezerwacja@remove-this.hotelprzystan.com

Nocleg 1 osoby (ze śniadaniem) w pokoju 2 osobowym
– 180 zł / doba
Nocleg w pokoju 2 osobowym (ze śniadaniem) do pojedynczego wykorzystania – 360 zł / doba

Uczestnicy kursu rezerwują i opłacają noclegi w Hotelu Przystań Hotel & Spa indywidualnie. Rezerwacja powinna nastąpić najpóźniej do dnia: 31 maj 2015. Po tym terminie nie gwarantujemy noclegów.

Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z hotelem, o ile hotel będzie dysponował wolnymi pokojami (wg aktualnie obowiązujących cen). Opłata za hotel obejmuje także: parking, nieodpłatne korzystanie z kompleksu saun, siłowni, basenu i jaccuzzi.

Uwaga: Dokonując rezerwacji w hotelach należy powołać się na firmę Polkard.

 

Szczegóły kursów:

Praktyczny kurs z planowania leczenia aparatami zdejmowanymi 13-14.03.2015 r.

Wykładowca: dr Joanna Jabłońska-Zrobek
Termin kursu:
13 - 14.03.2015
Miejsce:
Łódź
Cena:
1700 zł
Termin wpłaty:
13.02.2015

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00, zakończenie drugiego dnia około godziny 16.00.

 

 

 

Program:
Kurs przeznaczony jest dla lekarzy, którzy posiadają podstawową wiedzę z zakresu budowy i zastosowania aparatów zdejmowanych, ponadto potrafią przeprowadzić analizę modeli oraz analizę rtg cefalometrycznego w zakresie pozwalającym na wyciągnięcie wniosków z tych badań.

Podczas kursu w pierwszej części dokonane będzie skrótowe podsumowanie wiadomości o aparatach zdejmowanych.

Następnie będą analizowane przypadki kliniczne- kursant ma za zadanie podczas ćwiczeń przeanalizować przygotowane modle ortodontyczne pacjenta, wykonać samodzielnie analizę rtg pantomograficznego i cefalometrycznego oraz dokumentacji fotograficznej. Na podstawie analizy dokumentacji ortodontycznej kursant powinien postawić rozpoznanie, określić cele lecznicze, zaproponować plan leczenia oraz potrzebny do jego realizacji aparat lub aparaty ortodontyczne.

Kursanci mogą przywieźć ze sobą dokumentację ortodontyczną swoich pacjentów, którą wspólnie będzie można przeanalizować.

Wymagane narzędzia:
linijka, ekierka, kątomierz, suwmiarka stomatologiczna, cyrkiel, ołówek.

Stałe aparaty ortodontyczne - seminarium wprowadzające 19-21.03.2015 r. / 08-10.10.2015 r.

Wykładowca: dr Mariusz Wilk
Termin kursu:
19-21.03.2015 r. / 08-10.10.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2550 zł
Termin wpłaty:
19.02.2015 r. / 08.09.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Seminarium wprowadzające adeptów ortodoncji w technikę leczenia aparatami stałymi. Program seminarium obejmuje całokształt zagadnień związanych z przygotowaniem się lekarza ortodonty do rozpoczęcia pracy w technice aparatów stałych. Omówione i uzasadnione zostaną zasady doboru narzędzi, materiałów i akcesoriów koniecznych do leczenia aparatami stałymi, zasady wyboru systemu zamków i pierścieni, zasady posługiwania się nimi. Przedstawione będą też zasady wyboru i doboru drutów, zamków i pierścieni do określonych sytuacji klinicznych, stosowanie głównych technik – zasadniczych różnic między nimi, wskazanie technik trudnych i niebezpiecznych, których stosowanie bez odpowiedniego przygotowania może mieć przykre konsekwencje dla niedoświadczonego lekarza i jego pacjenta.

Praktycznie przeprowadzone zostaną ćwiczenia w klejeniu zamków oraz „leczenie” prostego przypadku nieekstrakcyjnego na typodoncie. Kurs przeznaczony jest dla lekarzy początkujących, stawiających pierwsze kroki w leczeniu aparatami stałymi.

W czasie kursu nie będą omawiane zasady planowania leczenia, prowadzenia dokumentacji itp. Kurs ukierunkowany jest głównie na stronę techniczną, prawidłowego wyboru materiałów i narzędzi oraz odpowiedniego posługiwania się nimi. Szkolenie to, ze względu na ograniczony czas, pomija zagadnienia związane z procesem planowania leczenia, który w ortodoncji odgrywa szczególną rolę i który przedstawiony zostanie na innych kursach.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00       
kleszcze Angla/Tweeda  -003-442-00   
kleszcze De La Rosa - 004-109-00   
kleszcze Weingarta - 003-120-00   
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00        
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00
kleszcze do drutu ligaturowego - 014-151-00
pęseta do zamków - 025-276-00       
kleszcze kramponowe - 013-522-00
zgłębnik stomatologiczny
zapalniczka
okulary ochronne


Leczenie wad klasy II - kurs praktyczny 09-11.04.2015 r.

Wykładowcy: dr Mariusz Wilk, dr Joanna Jabłońska-Zrobek
Termin kursu:
09-11.04.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2700 zł
Termin wpłaty:
9.03.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Praktyczny kurs leczenia wad klasy drugiej. W czasie kursu autorzy omówią zasady diagnozowania różnych postaci tyłozgryzów oraz ich leczenia zarówno w okresie uzębienia mieszanego, jak i stałego.

Omówione będą również zasady i techniki leczenia pacjentów dorosłych. Autorzy przedstawią możliwości i sposoby prowadzenia skutecznej terapii aparatami czynnościowymi i stałymi, również z zastosowaniem wyciągów zewnątrzustnych. Uczestnicy kursu praktycznie przećwiczą techniki leczenia na typodontach.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00       
kleszcze Angla/Tweeda - 003-442-00   
kleszcze Younga  - 012-074-00       
kleszcze De La Rosa - 004-109-00   
kleszcze do łuków podniebiennych - 003-185-00       
kleszcze Weingarta - 003-120-00   
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00   
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00
kleszcze do cięcia drutu ligaturowego - 014-151-00
pęseta do zamków - 025-276-00
dociskacz ligatur - 021-273-00
kleszcze kramponowe - 013-522-00
kleszcze Aderera (medium) - 003-200-00
okulary ochronne lub przyłbica stomatologiczna, zgłębnik stomatologiczny, zapalniczka

Kurs ortodontyczny I stopnia 13-19.04.2015 r. / 03-09.08.2015 r.

Wykładowcy: prof. Milan Kamínek, dr Marie Štefková
Termin kursu:
13-19.04.2015 r. / 03-09.08.2015 r.
Miejsce:
Łódź / Olsztyn
Cena:
4600 zł
Termin wpłaty:
13.03.2015 r. / 25.06.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje,  imprezę
integracyjną dnia drugiego.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00, zakończenie siódmego dnia około godziny 14.00.

 

 

 

Program:
Obejmuje szczegółowe omówienie prowadzenia dokumentacji w leczeniu ortodontycznym, planowanie leczenia w oparciu o zgromadzoną dokumentację tzn. modele, zdjęcia pantomograficzne, fotografie pacjenta, tele rtg i jego analizę, ocenę wieku kostnego.
Omawiane będą wskazania do ekstrakcji zębów w leczeniu ortodontycznym, podstawowe zasady prowadzenia leczenia aparatem stałym – klejenie zamków, wybieranie i cementowanie pierścieni, zasady przemieszczania zębów za pomocą aparatu stałego, zasady i sposoby retencji w ortodoncji.

Uczestnicy kursu zostaną zapoznani z materiałami stosowanymi w pracy z aparatami stałymi, czyli rodzajami zamków ortodontycznych, drutów, elastików itp. Ćwiczenia praktyczne poświęcone będą doginaniu łuków idealnych z drutu okrągłego i czworokątnego, doginaniu pętli, doginaniu zagięć I, II i III rzędu oraz prowadzeniu symulacji leczenia na typodontach.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00            
kleszcze Angla/Tweeda - 003-442-00        
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00    
kleszcze do drutu ligaturowego - 014-151-00
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00        
dociskacz do ligatur - 021-273-00    
sierp do kamienia nazębnego - 027-349-00    
tiureta - 004-180-00                
wosk modelowy różowy - 119-150-00        
nożyk do wosku, zapalniczka, suszarka do włosów, pisak do szkła, linijka, kątomierz, cyrkiel, ostry ołówek, gumka, suwmiarka stomatologiczna

Stałe aparaty ortodontyczne - seminarium dopełniające 23-25.04.2015 r. / 05-07.11.2015 r.

Wykładowca: dr Mariusz Wilk
Termin kursu:
23-25.04.2015 r. / 05-07.11.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2550 zł
Termin wpłaty:
23.03.2015 r. / 05.10.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Rozwinięcie seminarium wprowadzającego, gdzie dogłębniej rozwinięte zostaną różne aspekty leczenia ortodontycznego, a w szczególności dokładne omówienie mechanizmów rządzących przemieszczaniem zębów za pomocą różnych aparatów ortodontycznych, podstawy biomechaniki, zaplanowanie i leczenie przypadku ekstrakcyjnego na typodoncie.

Ramy czasowe szkolenia są ograniczone, a program ciasno wypełniony, dlatego wykładowca nie poleca udziału w kursie osobom z mniejszym doświadczeniem, które chcą pominąć kurs wprowadzający, ponieważ nie będzie czasu na wyjaśnianie kwestii podstawowych omówionych we wspomnianym szkoleniu wprowadzającym.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00           
kleszcze Angla/Tweeda - 003-442-00       
kleszcze Younga - 012-074-00               
kleszcze De La Rosa - 004-109-00           
kleszcze do łuków podniebiennych - 003-185-00       
kleszcze Weingarta - 003-120-00           
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00           
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00       
kleszcze do cięcia drutu ligaturowego - 014-151-00       
pęseta do zamków - 025-276-00               
dociskacz do ligatur - 021-273-00       
kleszcze kramponowe - 013-522-00           
kleszcze Aderera Medium - 003-200-00           
zgłębnik stomatologiczny, zapalniczka, okulary ochronne


Łuki podniebienne i inne aparaty grubołukowe 07-09.05.2015 r.

Wykładowca: dr Mariusz Wilk
Termin kursu:
07-09.05.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2550 zł
Termin wpłaty:
07.04.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Praktyczny kurs traktujący o różnego rodzaju łukach podniebiennych i językowych. W czasie seminarium zostanie omówione działanie różnego rodzaju aparatów grubołukowych, stanowiących wielokrotnie doskonałe uzupełnienie standardowego aparatu stałego, ale też
w wielu przypadkach samodzielny aparat ortodontyczny. Uczestnicy nauczą się samodzielnego przygotowania większości omawianych aparatów, dopasowania do indywidualnych warunków pacjenta gotowych prefabrykatów, jak również sposobów aktywacji omawianych aparatów.

Na zawartość kursu złożą się następujące typy aparatów grubołukowych:
prosty przerzut podniebienny, łuk Goshgarian, Quad Helix, Bihelix, kotwiący łuk językowy, system Orthorama® oraz różnego rodzaju łuki nietypowe.

Kurs nie jest przeznaczony dla absolwentów kursu o łukach podniebiennych i kursu zakotwiczenia w leczeniu ortodontycznym.

Wymagane narzędzia:
kleszcze trójpalczaste Aderera - 003-201-00       
kleszcze Younga - 012-074-00                   
kleszcze do łuków podniebiennych tzw. „krokodylki” - 003-185-00                 
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00           
kleszcze Weingarta - 003-120-00               
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00       
cienki pisak niezmywalny, plaster opatrunkowy, okulary ochronne


Kurs ortodontyczny II stopnia 11-16.08.2015 r. / 04-09.10.2015 r.

Wykładowcy: prof. Milan Kamínek, dr Marie Štefková
Termin kursu:
11-16.08.2015 r. / 04-09.10.2015 r.
Miejsce:
Olsztyn / Łódź
Cena:
4300 zł
Termin wpłaty:
25.06.2015 r. / 04.09.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, imprezę integracyjną dnia drugiego.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00, zakończenie szóstego dnia około godziny 14.00.

 

 

 

Program:
Kurs obejmuje teoretyczne podstawy biomechaniki i ich aplikację w praktyce: wektory sił, momenty sił, ich wpływ na zachowanie przemieszczanych zębów. Omówiona zostanie problematyka łuków podniebiennych, zarówno elastycznych - Quadhelix, Bihelix, jaki sztywnych - Goshgarian, prosty łuk podniebienny. Ćwiczenia praktyczne dotyczące łuków podniebiennych i systemu Orthorama prowadzone na typodontach, modelach i symulatorach, pozwolą uczestnikom na samodzielne stosowanie łuków podniebiennych w codziennej praktyce. Część teoretyczną i praktyczną stanowić będą również łuki intruzyjne typu utility, bazowe, ich wskazania do stosowania w świetle potrzeb terapeutycznych i skutków estetycznych. Omówiona i praktycznie przeprowadzona zostanie jedna z metod techniki Straight Wire.

Omawiany materiał pozwoli rozszerzyć ilość leczonych przypadków klinicznych.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00                   
kleszcze Angla/Tweeda - 003-442-00
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00             
kleszcze do drutu ligaturowego - 014-151-00           
kleszcze kramponowe - 013-522-00               
kleszcze Younga - 012-074-00                   
kleszcze Aderera medium - 003-200-00           
kleszcze do łuków podniebiennych tzw. „krokodylki” - 003-185-00
kleszcze Weingarta mini - 003-121-00               
kleszcze Adamsa - 004-095-00                   
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00               
tiureta - 004-180-00                       
dociskacz ligatur - 021-273-00                   
sierp do kamienia nazębnego - 027-349-00   
górna duża łyżka wyciskowa nr 4 - 150-204-00
wosk modelowy różowy - 119-150-00           
nóż do gipsu, nóż do wosku, zapalniczka, suszarka do włosów, pisak do szkła, ostry ołówek, linijka, cyrkiel

Planowanie leczenia ortodontycznego poszczególnych wad zgryzu 18-21.08.2015 r.

Wykładowcy: prof. Milan Kamínek, dr Marie Štefková
Termin kursu:
18-21.08.2015 r.
Miejsce:
Olsztyn
Cena:
3200 zł
Termin wpłaty:
25.06.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, imprezę integracyjną dnia drugiego.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00, zakończenie czwartego dnia około godziny 14.00.

 

 

 

Program:
Przegląd metod leczenia poszczególnych wad w zależności od wieku pacjenta, III klasa Angle’a, zgryz otwarty, II - 2 klasa podgrupa, stłoczenia ekstrakcyjne, seryjne, rozszczepy, zęby zatrzymane, hypodoncja, diastema, szparowatość, leczenie wczesne.

Stabilizacja wyniku leczenia ortodontycznego, biologiczna interpretacja rtg, ortodoncja przedprotetyczna, diagnostyczny set-up (praktyczne przeprowadzenie na modelach), analiza wzrostu, nakładanie zdjęć cefalometrycznych u rosnącego i leczonego pacjenta w oparciu o struktury kostne (ćwiczenia praktyczne).

Wymagane narzędzia:
wosk modelowy różowy - 119-150-00   
wosk lepki - 122-300-00
okludator, piłka kabłąkowa z okrągłym brzeszczotem (konieczność cięcia gipsu do góry, na dół i w boki) negatoskop cefalometryczny, palnik denaturowy lub inny, nożyk do wosku, szczoteczka do zębów, nóż do gipsu, ostry ołówek, linijka, gumka, kolorowe pisaki, kątomierz, cyrkiel, taśma klejąca, nożyczki, przedłużacz, rozgałęziacz, suwmiarka.        
Otrzymacie Państwo modele do wykonania własnych set - up, jednak istnieje możliwość przywiezienia własnych modeli do niniejszej czynności.

Kurs praktycznego doginania łuków 23-26.08.2015 r.

Wykładowcy: dr Marie Štefková
Termin kursu:
23-26.08.2015 r.
Miejsce:
Olsztyn
Cena:
3200 zł
Termin wpłaty:
25.06.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, imprezę integracyjną dnia drugiego.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 9.00, zakończenie czwartego dnia około godziny 14.00.

 

 

 

Program:
Kurs przeznaczony jest tylko dla tych lekarzy, którzy już ukończyli praktyczne części kursów pierwszego i drugiego stopnia prof. M. Kamínka i dr M. Štefkovej i chcą powtórzyć i rozszerzyć manualne umiejętności w ramach kontynuacji powyższych obu kursów. Teoretyczna część jest ograniczona do minimum.

Uczestnicy będą mieć do dyspozycji  typodonty, na których będą ćwiczyć różne typy łuków z drutu okrągłego i czworokątnego (łuki z zagięciami I, II, III rzędu, łuki kontrakcyjne, ekspansyjne, intruzyjne, parcjalne itd.). Na modelach gipsowych będą ćwiczone poszczególne typy łuków podniebiennych (łuk transpalatynalny, bihelix), dostosowanie ramienia wewnętrznego wyciągu zewnątrzustnego.

Na modelu akrylowym będzie formowany i umieszczony reteiner z drutu plecionego. Dla efektywnego ukończenia kursu niezbędne są wszystkie rekomendowane kleszcze i narzędzia do pracy z aparatem stałym jak również  znajomość i wiedza z kursów pierwszego i drugiego stopnia.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angla - 003-139-00               
kleszcze Angla/Tweeda - 003-442-00           
kleszcze do cięcia drutu twardego - 044-177-00       
kleszcze do drutu ligaturowego - 014-151-00       
kleszcze Younga - 012-074-00                   
kleszcze Aderera Medium - 003-200-00
kleszcze do łuków podniebiennych tzw. „krokodylki” - 003-185-00   
kleszcze Weingarta Mini - 003-121-00           
kleszcze Adamsa - 004-095-00                   
igłotrzymacz typu Mathieu - 000-030-00               
dociskacz ligatur - 021-273-00                   
sierp do kamienia nazębnego - 027-349-00           
wosk modelowy różowy - 119-150-00               
kleszcze kramponowe - 013-522-00               
nóż do wosku, zapalniczka, suszarka do włosów, pisak do szkła, ostry ołówek, linijka

Leczenie wad pionowych 22-24.10.2015r.

Wykładowcy: dr Mariusz Wilk, dr Joanna Jabłońska-Zrobek
Termin kursu:
22-24.10.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2700 zł
Termin wpłaty:
22.09.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
1.     Diagnozowanie wad pionowych
2.     Różnicowanie wad kostnych, zębowych i mieszanych
3.     Metody leczenia, rodzaje aparatów     

W czasie kursu omówione zostaną:
a) Zasady rozpoznawania i różnicowania wad pionowych na podstawie wnikliwego badania pacjenta oraz analizy bocznego cefalogramu głowy.
b) Strategia postępowania terapeutycznego w okresie uzębienia mieszanego i stałego,
u pacjentów w okresie wzrostu i pacjentów dorosłych.
c) Biomechaniczne zasady postępowania w leczeniu zgryzów głębokich oraz zgryzów otwartych.
d) Rodzaje aparatów ortodontycznych wykorzystywane w leczeniu wad pionowych.
e) Niebezpieczeństwo wpływów jatrogennych.
f) Proces wzrostu kompleksu szczękowo twarzowego ze zwróceniem szczególnej uwagi na tak zwaną rotację wzrostową.
g) Chirurgia ortognatyczna w leczeniu wad pionowych.

Wymagane narzędzia:
Kleszcze Angla - 003-139-00
Kleszcze Tweeda (płaskie)-012-350-00
Kleszcze Weingarta - 003-120-00     
Kleszcze De La Rosa - 004-109-00
Igłotrzymacz typu Mathieu- 000-030-00
Okulary ochronne

Leczenie wad poprzecznych 19-21.11.2015 r.

Wykładowcy: dr Mariusz Wilk, dr Joanna Jabłońska-Zrobek
Termin kursu:
19-21.11.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2700 zł
Termin wpłaty:
19.10.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Kurs stanowi kolejny z cyklu leczenia wad zgryzu, tym razem dotyczy rozpoznawania i leczenia wad poprzecznych. Podczas kursu wykładowcy kompleksowo przedstawią zagadnienia związane z prawidłowym diagnozowaniem, planowaniem i leczeniem wad poprzecznych. Oprócz diagnostyki i omówienia wskazań do leczenia oraz jego ewentualnego zaniechania, zostaną szczegółowo omówione sposoby leczenia tego typu wad w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego i stałego, z wykorzystaniem zarówno aparatów płytkowych, czynnościowych jak i stałych, w tym szybko poszerzających górny łuk zębowy/szczękę.

Przedstawione zostaną strategie postępowania w przypadkach izolowanych wad poprzecznych, jak również częstych sytuacji, kiedy to wady poprzeczne wikłają inne nieprawidłowości, np. wady przednio-tylne. Program szkolenia przewiduje ćwiczenia praktyczne m.in. w doginaniu aparatów grubołukowych.

Wymagane narzędzia:
kleszcze kramponowe - 013-522-00
kleszcze Younga - 012-074-00
kleszcze "krokodylki" - 003-185-00
kleszcze do cięcia grubego drutu - 044-177-00
kleszcze trójpalczaste Aderera - 003-201-00

Technika pracy z drutem ortodontycznym 26-28.11.2015r.

Wykładowca: dr Mariusz Wilk
Termin kursu:
26-28.11.2015 r.
Miejsce:
Łódź
Cena:
2550 zł
Termin wpłaty:
26.10.2015 r.

uwaga!
Cena kursu nie uwzględnia kosztów zakwaterowania.

Cena obejmuje:
udział w szkoleniu, materiały kursowe, catering: kawa, herbata, zimne napoje, obiad pierwszego i drugiego dnia kursu.

Rozpoczęcie i zakończenie:
rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.00, zakończenie trzeciego dnia około godziny 13.00.

 

 

 

Program:
Mimo, iż technika Straight Wire jest dziś wiodąca, większość lekarzy dostrzega potrzebę umiejętności pracy z łukami drucianymi, poprzez ich właściwe kształtowanie, dopasowanie do nietypowych warunków klinicznych, czy wprowadzenie różnorodnych dogięć, poprawiających efekt leczenia. Wpojenie właściwych nawyków pozwala szybko opanować technikę i czerpać satysfakcję z pełnej kontroli nad „upartym“ drutem.  Dla wielu praktykujących lekarzy jest to delikatny obszar, który niepotrzebnie jest omijany, ze względu na pozorną trudność i błędne wyobrażenie o potrzebie posiadania nieprzeciętnych zdolności manualnych. Przygotowany kurs ma obalić te mity i dać swobodę pracy z drutem każdemu uczestnikowi. Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe stopy ortodontyczne, ich właściwości i kliniczne zastosowanie na poszczególnych etapach leczenia oraz metody manipulacji z drutami, pozwalające na maksymalne wykorzystanie ich właściwości mechanicznych oraz minimalizowanie ich degradacji w czasie doginania, co ma kluczowe znaczenie dla skuteczności ich działania klinicznego i podatności na awarie, które w przypadku aparatów grubołukowych mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta!

Ćwiczenia praktyczne będą stanowić główną część szkolenia i poświęcone będą aspektom codziennej pracy lekarza w gabinecie, począwszy od dopasowania łuku, poprzez wprowadzanie podstawowych dogięć i najczęściej stosowanych pętli, aż po dopasowanie łuku Goshgariana i wyciągu zewnątrzustnego. Osobnym zagadnieniem będzie praca z łukami krawężnymi z poświęceniem szczególnej uwagi na wprowadzanie torku dla pojedynczego zęba i grup zębów, co dla wielu lekarzy stanowi problem. Uzupełnieniem będą nieskomplikowane łuki częściowe wspomagające pracę łuku idealnego, w technice Straight Wire. Kurs został przygotowany w odpowiedzi na liczne zapytania lekarzy uczestniczących w innych szkoleniach praktycznych, głównie I i II części kursu o aparatach stałych.

Wymagane narzędzia:
kleszcze Angle’a - 003-139-00
kleszcze Younga - 012-074-00
kleszcze Tweeda płaskie – 2 pary - 003-442-00
kleszcze Aderera małe - 003-201-00
kleszcze Aderera duże - 003-202-00
kleszcze De La Rosa - 004-109-00
kleszcze „krokodylki“ do łuków podniebiennych - 003-185-00
kleszcze kramponowe -013-522-00
kleszcze Weingarta - 003-120-00
igłotrzymacz - 000-030-00
zgłębnik, kleszcze do cięcia łuków i drutu ligaturowego, kleszcze do cięcia grubego drutu, pisak niezmywalny, plaster z opatrunkiem, okulary ochronne

Informacja dodatkowa!
Poprzedni tytuł kursu: Posłuszny drut – kurs bardziej niż praktyczny

 

 

Bezpłatne szkolenia dla techników dentystycznych!

Wszystkich techników dentystycznych i właścicieli pracowni protetycznych informujemy o możliwości zdobycia wiedzy niezbędnej do dostosowania pracowni do obowiązujących regulacji prawnych.
Wystarczy zgłosić swój udział w 2 dniowym bezpłatnym szkoleniu podczas którego zostaną Państwo „wyposażeni” w umiejętności, komplet przepisów, a także wzory dokumentów niezbędnych w pracowni.
 
Serdecznie Zapraszamy!
 
Do pobrania plik PDF

OPTYMALIZACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH W PRACOWNI PROTETYCZNEJ - HARMONOGRAM SZKOLENIA - PDF
 
BEZPŁATNE SZKOLENIE POŚWIĘCONE SPOSOBOM PROWADZENIA DOKUMENTACJI POZWALAJĄCEJ NA BEZPIECZNE PROWADZENIE PRACOWNI - PDF


Kursy napalania porcelany ceraMotion® firmy Dentaurum

 

Organizator: Polkard Sp. z o.o.
10-687 Olsztyn,ul. Jaroszyka 3,
tel.: 89 541 83 83
polkard@polkard.pl, www.polkard.pl
Kontakt: tech. dent. Piotr Czarnobil – koordynator projektu.

 

ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji metalowej wykonanej z remanium® CS+, porcelaną firmy Dentaurum. Kurs podstawowy dla początkujących.

ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji metalowej wykonanej z remanium® CS+, porcelaną firmy Dentaurum. Kurs podstawowy dla początkujących.

1. Kurs podstawowy dla początkujących

Czas trwania: dwa dni.

Podstawowy = wysoko estetyczny.

Program kursu obejmuje napalenie ceramiki na konstrukcje trzy punktowego mostu w odcinku przednim przy wykorzystaniu mas ceramicznych z zestawu podstawowego porcelany ceraMotion® Me.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 600 zł.
Przy zakupie zestawu podstawowego porcelany ceraMotion® Me koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 400 zł dla jednej osoby.

Wykładowca: tech.dent. Piotr Czarnobil.
Miejsce: Płock, opcjonalnie Warszawa
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Krystyna Ciaputa.
Miejsce: Kraków
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech.dent. Sabina Ordoń-Giera
Miejsce: Zabrze
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech.dent. Paweł Michniuk
Miejsce: Poznań
Termin: do ustalenia

ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji metalowej wykonanej z remanium® CS+, porcelaną firmy Dentaurum. Kurs II stopnia dla zaawansowanych.

ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji metalowej wykonanej z remanium® CS+, porcelaną firmy Dentaurum. Kurs II stopnia dla zaawansowanych.

ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji metalowej wykonanej z remanium® CS+, porcelaną firmy Dentaurum.

 

2.Kurs II stopnia dla zaawansowanych.

Czas trwania: dwa dni.
Indywidualna odbudowa = indywidualna wysoka estetyka.

Program kursu obejmuje napalenie ceramiki na konstrukcje metalowe siekaczy przyśrodkowych metodą odbudowy warstwowej z uwzględnieniem mas do rekonstrukcji stopnia ceramicznego oraz mas do indywidualnej charakteryzacji.

  • ząb 11 - korona metalowa remanium® CS+
  • ząb 21 - korona metalowa remanium® CS+

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 700 zł.
Przy zakupie zestawu porcelany ceraMotion®  Me koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 500 zł dla jednej osoby.

2.1. Opcjonalnie zależnie od życzeń grupy kurs II stopnia z licowania konstrukcji wykonanej z metalu porcelaną ceraMotion® Me z jednoczesnym wprowadzeniem do licowania konstrukcji wykonanej z tlenku cyrkonu przy użyciu porcelany ceraMotion® Zr.

Czas trwania: dwa dni.
Ten sam schemat pracy = wysoka estetyka niezależnie od rodzaju podbudowy.
Program kursu obejmuje napalenie ceramiki na konstrukcję siekaczy przyśrodkowych wykonanych z metalu oraz tlenku cyrkonu, metodą odbudowy warstwowej z uwzględnieniem mas do rekonstrukcji stopnia ceramicznego oraz mas do indywidualnej charakteryzacji.

  • ząb 11 - korona metalowa remanium® CS+
  • ząb 21 - korona cyrkonowa

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 800 zł.
Przy zakupie zestawu porcelany ceraMotion® Me lub ceraMotion® Zr, koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 550 zł dla jednej osoby.

 

Wykładowca: tech.dent. Piotr Czarnobil.
Miejsce: Płock, opcjonalnie Warszawa.  
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: tech.dent. Sabina Ordoń-Giera.
Miejsce: Zabrze
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Paweł Michniuk.
Miejsce: Poznań.
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech.dent. Waldemar Osypiuk.
Miejsce: Toruń.
Termin: do ustalenia  

Wykładowca: tech. dent. Krystyna Ciaputa.
Miejsce: Kraków.
Termin: do ustalenia

ceraMotion® Zr - licowanie konstrukcji wykonanych z dwukrzemianu litu oraz z tlenku cyrkonu porcelaną firmy Dentaurum. Kurs dla zaawansowanych.

ceraMotion® Zr - licowanie konstrukcji wykonanych z dwukrzemianu litu oraz z tlenku cyrkonu porcelaną firmy Dentaurum. Kurs dla zaawansowanych.

3. Kurs  dla rozpoczynających przygodę z porcelaną do licowania cyrkonu, dwukrzemianu litu w stopniu zaawansowanym, czas trwania kursu dwa dni.

Wysoka estetyka = bliżej natury.
Program kursu obejmuje napalenie ceramiki na konstrukcje wykonane z dwukrzemianu litu oraz z tlenku cyrkonu, metodą odbudowy warstwowej z uwzględnieniem mas do indywidualnej charakteryzacji, przy jednoczesnym zrównaniu efektów końcowych niezależnie od użytego rodzaju podbudowy .
Ząb 11 - licówka na podbudowie  z materiału IPS e.max Press Valiu 1
Ząb 12 - korona na podbudowie  z materiału IPS e.max Press Mo 1
Ząb 13 - korona na podbudowie  z tlenku cyrkonu

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 1200 zł. Przy zakupie zestawu porcelany ceraMotion® Zr lub ceraMotion® Me koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 800 zł dla jednej osoby.

Wykładowca: tech. dent. Piotr Czarnobil
Miejsce: Płock, opcjonalnie Warszawa
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Waldemar Osypiuk
Miejsce: Toruń
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Paweł Michniuk
Miejsce: Poznań
Termin: do ustalenia

Wykładowca: Robert Ruszczak
Miejsce: Płock
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Sabina Ordoń-Giera
Miejsce: Zabrze
Termin: v

Wykładowca: tech.dent. Krystyna Ciaputa
Miejsce: Kraków
Termin: do ustalenia

ceraMotion® Zr, ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji wykonanych z dwukrzemianu litu, z tlenku cyrkonu oraz metalu remanium® CS+ porcelaną firmy Dentaurum. Kurs dla zaawansowanych.

ceraMotion® Zr, ceraMotion® Me - licowanie konstrukcji wykonanych z dwukrzemianu litu, z tlenku cyrkonu oraz metalu remanium® CS+ porcelaną firmy Dentaurum. Kurs dla zaawansowanych.

4. Kurs  dla rozpoczynających przygodę z porcelaną do licowania cyrkonu, dwukrzemianu litu w stopniu zaawansowanym.

Czas trwania: dwa dni.

Jeden system = wysoka estetyka niezależnie od rodzaju podbudowy  
Program kursu obejmuje napalenie ceramiki na konstrukcje wykonane z dwukrzemianu litu, z tlenku cyrkonu oraz metalu remanium® CS+  metodą odbudowy warstwowej z uwzględnieniem mas do indywidualnej charakteryzacji, przy jednoczesnym zrównaniu efektów końcowych niezależnie od użytego rodzaju podbudowy. Wytrzymałość uzupełnienia i połączenia, ten sam schemat pracy ten sam efekt końcowy.
Ząb 11 - licówka na podbudowie  z materiału IPS e.max Press Valiu 1
Ząb 12 - korona na podbudowie  z tlenku cyrkonu
Ząb 13 - korona na podbudowie z metalu remanium® CS+

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 1200 zł.
Przy zakupie zestawu porcelany ceraMotion® Zr lub ceraMotion® Me koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 800 zł dla jednej osoby.

Wykładowca: tech. dent. Piotr Czarnobil
Miejsce: Płock, opcjonalnie Warszawa
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: Robert Ruszczak
Miejsce: Płock
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Waldemar Osypiuk
Miejsce: Toruń
Terminy: do ustalenia

Wykładowca: Paweł Michniuk
Miejsce: Poznań
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech. dent. Krystyna Ciaputa
Miejsce: Kraków
Termin: do ustalenia

Wykładowca: tech.dent. Sabina Ordoń-Giera
Miejsce: Zabrze
Termin: do ustalenia